Reguły właściwego montażu paneli podłogowych

Gdy zdecydujemy się sami montować panele musimy pamiętać o paru niesłychanie ważnych zasadach. Po pierwsze już w trakcie pomiarów wypada uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni wypływającej, co oznacza, że nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem lub śrubami – znacznie więcej na panele w wyprzedaży sklep. Jeśli będziemy respektować tych dwóch zarządzeń nie musimy się bać wybrzuszeń lub ewentualnie pęknięć.

Montaż powinien być też przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na scalaniach. Wyróżniamy dwa typy łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie łatwiejsze oraz polega na posmarowaniu należytego frezu klejem oraz złożeniu go z kolejnym elementem podłogi. Łączenie to jest jednak niesłychanie niekomfortowe gdyż w czasie zniszczenia jednego z elementów niemalże nie możliwe jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Następnym typem łączenia są tak zwane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym możemy często rozbierać i składać. Jest to nadzwyczaj przydatne przy wymianie któregoś z szczegółów. W jaki sposób przygotować się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Nim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność kilku fundamentalnych narzędzi.

See Also

Jeśli nie wykonujemy zanadto niejednokrotnie nawet drobnych remontów ma prawo się okazać, że będziemy musieli zakupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się również o zakup poprawnego nośnika pod nasze panele, zwykle jest to gąbka lub folia. Kiedy już wyniesiemy z pomieszczenia w który będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble i oprzyrządowania, możemy zabrać się do pracy.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

© Remonty Remmalo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Scroll To Top