Następstwa budowy domu – przekonaj się, jak to wygląda

Tak naprawdę jeśli chodzi o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, który to jest definiowany mianem następnych etapów. Istnieje pewien ustalony porządek, który to ma miejsce przy stawianiu obiektu, jakim jest dom.

Struktura domu to trzy fazy, o jakich wolno powiedzieć oraz które to wynikają w trakcie stawiania obiektu. Pierwszym etapem jest tu tak nazwany „stan zerowy”, który to nie obejmuje jeszcze samej konstrukcji, a tylko szereg kroków, jakie wypada podjąć przed nawiązaniem prac. Powiadając krótko potrzebne jest tu wytyczenie działki pod zabudowę, ustawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu oraz wszystkie inne formalności prawne których to należy dopilnować.

Kiedy tak właściwie postawimy ściany fundamentowe i poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on zawody naziemne, a wobec tego przede wszystkim stawianie samego budynku. Wtenczas to murujemy wszystkie ściany, tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne, konstruujemy ewentualne klatki schodowe, budujemy półpiętra oraz stropy, otwory okienne oraz drzwiowe, a też kryjemy obiekt więźbą dachową, wraz z jej pokrywaniem – rekomendujemy pozwolenie na budowę domku letniskowego. Wolno tutaj jeszcze wtrącić o otworach wentylacyjnych oraz kominowych. Kiedy skonstruowany przez nas obiekt stoi czeka nas dodatkowy proces, jaki w dalszym ciągu określamy mianem „stanu surowego”, choć w przypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, natomiast wszystkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Jedynymi zewnętrznymi robotami są tutaj prace tynkarskie, a również wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej oraz każdych drzwi prowadzących do środka. Budowa domu to tak w rzeczywistości też cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy przez to takie czynności, jak zakładanie wszelkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz obiektu, malowanie, sporządzanie wszelkiego typu posadzek, instalowanie potencjalnych rozwiązań grzewczych, jak chociażby ogrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a też wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe szczegóły montażowe. Po zrealizowaniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy tak właściwie to mówimy o trzecim etapie, inaczej tak oznaczanym „stanie pod klucz”.

See Also

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

© Remonty Remmalo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Scroll To Top