Kłopoty z oknami? Zobacz, jakim sposobem naprawić

Dziś, jeżeli o asortyment okien dachowych, to jest on niezmiernie rozbudowany, możemy o tym się dowiedzieć, wybierając się do sklepu z oknami. Są one wyróżniane ze względu na przeróżne czynniki, choćby ze względu na wielkość okna dachowego. Jeżeli chodzi o taką wielkość okna, to już same przepisy powiadają jak to może wyglądać? Jeśli chodzi o pomieszczenia na poddaszu, to powierzchnia okien w świetle ościeżnic musi stanowić minimum 1/8 powierzchni odłogi. Rozumie się samo przez się, że górnej granicy przeszklenia nie ma- świadczy to, że można przeszklić nawet całą połać dachu, pod warunkiem, iż jego konstrukcja to wytrwa. Jakie w związku z tym są wytyczne, co do wielkości okien w pomieszczeniu?

Jeśli gra toczy się o pomieszczenie wielkości 20 m2, to należy instalować okna o łącznej powierzchni przeszklenia co najmniej 2,5 m2. Jeśli gra toczy się o montowanie okien oraz dopasowanie i wielkości, to są różnorodne rozwiązania. Jest to wynikiem tego, że okna są dostępne w kilkunastu rozmiarach. Należałoby pamiętać o tym, iż samą długość okna należy zawsze dostosować do kąta nachylenia połaci – zobacz taśma paroizolacyjna. Chodzi o to, iż im jest on mniejszy, tym dłuższe powinno być okno. Na pewno należy się do tego stosować. Niektóre osoby, co postanawiają zainstalować okno dachowe, zastanawiają się, nad jego wysokością. W jaki sposób wolno ustalić taką wysokość okna dachowego? w głównej mierze liczy się wygoda użytkownika takiego okna i dla tego najpoprawniej byłoby zamontowane okna dachowego na takiej wysokości, aby dolna krawędź szyby odnalazła się poniżej wzroku osoby siedzącej- tak w takim razie nie wyżej niż 110 cm nad podłogą, tudzież sama górna brzeg ramiaka powyżej głowy osoby stojącej.

Lecz poza samą wysokością, bardzo ważne jest ustalenie sposobu otwierania okna, jest ich jakkolwiek pełno. Wiadomo, że wszystko jest zależne od górnolotnej krawędzi ramy okiennej? Wskutek tego jeżeli ona wchodzi do wnętrza w połowie wysokości, to powinno zastosować się okno obrotowe, natomiast, gdy występuje w 3/4 wysokości, to należy zainstalować okno wysokościowe. A kiedy taka krawędź ramy okiennej nie wchodzi w żadnym razie, to wspaniałym rozwiązaniem okaże się uchylne oraz uchylno-obrotowe okno dachowe. Jakie w związku z tym jest z tego wniosek? Wniosek jest taki, iż okna obrotowe należy instalować wyżej. Chodzi o to, żeby wchodzący do wnętrza domu ramiak znalazł się blisko 180 cm nad podłogą. Natomiast w przypadku okien wysokościowych, uchylnych- to winny być one zamontowane niżej. Warto pamiętać o takim przystosowaniu okien dachowych.

See Also

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

© Remonty Remmalo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Scroll To Top