Jak można zaoszczędzić na budowie domu?

Planowanie budowy swojego przyszłego domu to nie tylko wybranie działki pod budowę lub również stosownego projektu domu – to w głównej mierze policzenie, czy uda nam się zgromadzić środki na sfinansowanie tak istotnej inwestycji. Jeśli okaże się, że zgromadzone fundusze są nadmiernie skromne, wolno przecież wspomóc się kredytem hipotecznym, większa część ludzi rozpoczynających budowę domu tak naturalnie robi.

Tak w następstwie tego po określeniu swoich potencjalnych finansów można przystąpić do poszukiwania właściwej działki, a następnym krokiem będzie ustalenie, jakie projekty domów wchodzą w grę, czy przyzwoiciej będzie zakupić już gotowy projekt (wersja najtańsza), nabyć projekt i poprosić architekta o naniesienie pewnych zmian, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czy też zlecić wykonanie projektu domu pracowni architektonicznej (alternatywa najdroższa). Co jednakże zrobić, kiedy okaże się, że symulowany koszt budowy stworzonego przez nas domu, wspólnie z zakupem działki i projektu jest znacznie większy niż dopuszczalne do zgromadzenia środki na budowę domu? W takiej sytuacji nie trzeba od razu poddawać się, lecz poszukać z jednej kwestii możliwości akcesoryjnego sfinansowania inwestycji, a po wtóre – dyspozycji wygenerowania oszczędności, a w związku z tym miarodajne przetasowania wydatków.

Będzie to możliwe na pojedynczych etapach budowy domu, jednakże należy przyjąć przy tym żelazną zasadę – ażeby nie oszczędzać na wszystkim i za wszelką cenę, ale ciąć wydatki racjonalnie, nie oszczędzając na bezpieczeństwie przyszłych lokatorów domu, ich zdrowiu oraz solidności samej konstrukcji. Budowa domu ma to do siebie, iż są miarodajne wymienniki to w żadnym razie nie jest powiedziane, iż gorsze od tych, które określone pozostały w projekcie domu.

See Also

Na przykład sporo wolno zaoszczędzić, rezygnując z podpiwniczenia domu, bo okazuje się, iż nawet częściowe podpiwniczenie domu generuje dość znaczące środki pieniężne czy też wybierając miejsca, gdzie wolno zakupić pewne elementy taniej, jak bariery drogowe cennik. Kolejne oszczędności to wybór dachu i jego pokrycie – zamiast dachu wielospadowego oraz pokrycia dachówka ceramiczna można zastosować o dużo tańszy dach dwuspadowy i pokrycie dachowe w postaci blachodachówki czy też dachówki bitumicznej.

What's Your Reaction?
Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

© Remonty Remmalo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Scroll To Top